Yeşil kahve ile zayıflama nasıl yapılır? Yeşil kahve zayıflatırmı? Yeşil kahve nedir? Yeşil kahvenin faydaları nelerdir? Makalemizden öğrenebilirsiniz.

Yeşil kahve ile zayıflama adına dünyaca ünlü Türk asıllı doktor Mehmet Öz’ün açıklamaları üzerine gerçekten “ Yeşil kahve zayıflatırmı “ merak konusu oldu. Son zamanlarda zayıflama adına yardımcı olduğu için popüler olan yeşil kahvenin ne olduğunu, nasıl hazırlandığını ve yeşil kahvenin faydalarını öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin.

Yeşil kahve ile zayıflama

Doktor Mehmet Öz’ün belirttiğine göre yeşil kahvenin faydaları: Yağ yakımını hızlandırdığı için zayıflatır, kalori yakımını hızlandırır, bazal metabolizmayı hızlandırır, şeker hastalığı önleyici etkisi vardır, yüksek oranda antioksidan içerir, hipertansiyonu iyileştirici etkiye sahiptir.

Yeşil kahve ile zayıflama adına bazı sitelerde çakma olduğu her şekilde belli olan versiyonları satılmaktadır. Dikkatli olun.

Yeşil kahve, mutfaklarımızda bulunan normal kahvenin ham, yani kavrulmamış halidir. Nasıl ki yeşil çay ile siyah çay aynı bitkiden meydana geliyorsa yeşil kahve ile normal kahve arasındaki bağ da tam olarak budur. Kahve çekirdeklerinin göreceği işlemler kahvenin rengini ve çeşidini belirlemektedir.

Yeşil kahvenin yapılışı ve tüketimi normal kahve gibidir. Ancak sabah akşam yemekten sonra günde 2 kere içilmesi önerilir. Daha önce bulunması oldukça zor olan yeşil kahve şimdi neredeyse bütün aktarlarda bulunmaktadır. Yeşil kahve ile zayıflama için kilosuna 20 ila 25 lira arası ücret ayırmanız gerekiyor.

Yeşil kahvedeki antioksidan miktarı bildiğimiz diğer kahvelerdeki miktardan daha fazladır. Ayrıca vitamin ve aminoasit açısından da diğer kahvelere oranla daha fazladır. Diğer kahveden farklı olarak yüksek  ısıda kavrulmadığı için klorojenik asit içeriyor.

Klorojenik asit ise yağ yakma özelliğine sahiptir ve yeşil kahvede % 47 daha fazladır. Yeşil kahve ile zayıflama bildiğimiz normal kahveyle zayıflamaktan 2 kat daha yararlı olduğu anlamına geliyor.

Yeşil kahve zayıflatır mı?

Tabi diyette yalnızca yeşil kahve içip oturarak zayıflanmaz. Buna ek olarak egzersiz de yapmanız gerekiyor. Haftada 2-4 kilo arası kilo kaybedenler olmuştur. Yeşil kahvede kafein miktarı da daha azdır. Çünkü kafein miktarı kavrulma işlemi uzadıkça artar.

Sizin de yeşil kahve zayıflatırmı sorusu için deneyimleriniz varsa aşağıdaki kutucuğa yazarak herkesle paylaşabilirsiniz.