Son zamanlarda insanlar tarafından yeni yeni tüketilmeye başlayan yeşil kahve aslınsa vücuda pek çok faydası vardır.  İnsan sağlığını koruyan ve birçok hastalığa da faydası olan yeşil kahveyi mutlaka tüketmenizi öneririz. Yeşil kahvenin faydalarını saymakla bitirebilecek miyiz bilmiyoruz ama sizlerle bu altın değerindeki bilgileri paylaşmak istedik.

Yeşil kahvenin faydaları

  • Yeşil kahvenin faydaları içinde en önemlisi kalbe dost olmasıdır. Kan şekeri düzeyinin ayarlamasını da iyi yaptığından yeşil kahveyi tüketmenizi öneririz. Diyabet riskini azalttığı için yeşil kahve fincanlardan hiç eksik olmasın.
  • Yeşil kahvenin faydaları arasında en göz alıcı yönü metobalizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olmasıdır.
  • Vücuttaki zararlı etkileri hızla uzaklaştırır.
  • İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde iyi huylu kolesterolü içeriye kötü huylu kolesterolü kapı dışarı eder. Kan basıncını azaltır.
  • Yeşil kahve beyni ve buna bağlı olan sinir sistemini uyarıcı olma özelliği bulunmaktadır.
  • Enerjik bir şekilde güne başlamak istiyorsanız sabahları yeşil kahveyle başlayabilirsiniz. Kendinizi zinde hissetmeniz için bu kahve tam size göredir.
  • Vücutta bulunan fazla yağlar artık yeşil kahvenin mucizesiyle eriyip gidecek.
  • Yeşil kahvenin faydaları bu kadarla da bitmiyor. Kalp-damar sağlığını da önemli yönde etkiler.

Yeşil Kahve Çekirdeği

Alışa gelmişin dışında bir renginin olması size de farklı gelebilir. Ancak yeşil kahve çekirdeği kahve çekirdeklerinin kavrulmamış halidir. Yeşil kahve çekirdeği kavrulmuş kahve çekirdekleriyle beraber daha fazla düzeyde klorojenik asit içermektedir.  Bu maddenin kalp sağlığına, yüksek tansiyona, diyabete ve kilo vermeye çok faydası vardır. Yeşil kahve çekirdeğini kadınlar sın yıllarda kilo vermede onlara yardımcı olsun diye tüketmektedirler. Yeşil kahve çekirdeği size tek başın yardımcı olurken ona bazı desteklerde de bulunabilirsiniz. Egzersiz ve fazla hareketle kilo vermeniz daha hızlı olabilir.  Yeşil kahve çekirdekleri küçücük olabilir ama yarattığı etki kocamandır.

Yeşil kahve Çekirdeğinin yan etkileri var mı?

Yeşil kahve çekirdeği ile yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre uygun dozlarda alındığında hiçbir sıkıntı ile karşılaşılmaz.  Yeşil kahve çekirdeğini kavrulmuş kahve çekirdeğinin yan etkileri ile benzerlik göstereceği düşünülür. Fazla tüketilen kahve çekirdekleri mide sorunlarına, mide bulantısına, kusmalara, hızlı kalp atışlarına sebep olabilir. Bu sebepten yeşil kahve çekirdeğin yan etkilerinin oluşmasını istemiyorsanız çok fazla tüketimlerden kaçının.

Yeşil kahve nasıl içilir?

Bu güzel ve faydalı yeşil kahve nasıl içilir?  Yeşil kahvenin yararlarından eksiksiz faydalanmak istiyorsanız içme kurallarını da bilmeniz gerekir. Bizler de bu konuda sıkıntı yaşamayın diye sizler için uzun araştırmalar yaptık. Yeşil kahve nasıl içilir? Sorusuna doğru olanı bulup siz değerli okuyucularımıza aktaralım istedik. Yeşil kahve hazırlamadan önce kahve öğütülmemiş ve kavrulmamış olacak. Cezvenin içine yeşil kahvemizi koyuyoruz. Türk kahvesi yapar gibi fincan sayısı kadar su ilave edip(1 fincana 1,5 çay kaşığı yeşil kahve) pişiriyoruz.  Yeşil kahveyi günde iki kez tüketmenizi tavsiye ederiz. Değişik kokusu ve lezzetli bir kahve olması sebebiyle içimi çok zevklidir. Kilo vermeye yardımcı olduğu için yeşil kahveyi mutlaka tüketiniz.

Yeşil Kahve Diyeti

Yeşil kahve diyetini duymamış olabilirsiniz. Ancak çok işe yarayan bir diyet şeklidir. Yeşil kahve diyetini uygularken normalde yaptığınız diyet programına uyarak yeşil kahveyi ana öğünlerden 1 saat önce veya 15 dakika sonra tüketebilirsiniz. Bu şekilde metabolizmanızı daha hızlandırabilirsiniz. Sağlıklı diyet programınızın yanında takviye olarak yeşil kahve diyetini uygulayabilirsiniz.  Yeşil kahve diyetinin en önemli etkisi göbek bölgelerindeki yağı parçalamaktır. Çünkü göbek bölgesi vücudumuzun en hareketsiz yeridir.